Hlavní stránka Rady Se psem v restauraci

Se psem v restauraci

Teda nevím jak Vám, ale mě po tom cestování autem, vlakem a letadlem pěkně vyhládlo. No jo, ale co s pejskem když se chci jít někde najíst? Pojďme se na to mrknout.

Jako vždy a všude platí, že na prvním místě by měl zafungovat zdravý rozum a soudnost majitele pejska. Pokud se jedná o společenskou událost, tak vzít sebou pejska by asi nebylo moc vhodné, na druhé straně, pokud nás chytne hlad na dovolené, nebo na procházce, proč se někam nezastavit?

Někde nás uvítají s úsměvem a nabídnou pejskovi misku s vodou, jinde s všeříkajícími podmračenými pohledy.

Pokud je pejsek čistý, upravený a má alespoň základní výchovu, je obvykle personálem i hosty přijímán bez problémů.

Dle vyjádření Hygienické stanice hlavního města Prahy, neexistuje žádný předpis, který by zakazoval vstup psa do restaurace. Restaurace se podle hygienických předpisů dělí na zázemí (kuchyně) a odbytovou část. "Do zázemí, kde se připravuje jídlo, samozřejmě žádné zvíře nesmí." "Hosté se pohybují v odbytové části a tam sice psi běžně nechodí, ale je jen věcí majitele, zda je tam pustí. Žádný předpis mu to nezakazuje. "

Z vyjádření hygienické stanice tedy vyplývá, že je pouze na majiteli podniku, zda Vás do restaurace pustí, nebo ne. Nikdy nesmíme zapomenout, že né každý je milovník psů, znám spoustu lidí, co mají ze psů panickou hrůzu, nebo trpí třeba alergií.

Buďme proto ohleduplní k ostatním hostům, já to dělám tak, že když někam s pejsky přijdu, zeptám se nejdříve číšníka, zda mu to nevadí a až pak zasednu ke stolu. Vždy je lepší problémům předcházet. ;)

Skvělým pomocníkem pro nás, milovníky psů, je webový portál Lunchtime, kde si v pravém sloupečku jednoduše v parametrech vyhledávání vyberete město + zda je možný vstup se psy a dostanete seznam restaurací, kde budete vítání. Například v Praze Vás uvítají aktuálně v 653 restauracích. Proč si tedy před odjezdem na dovolenou nevyhledat a nevytisknout seznam podniků v místě našeho pobytu? ;)

Ať už je Váš pes velký, nebo malý, ať už se chystáte někam cestovat, nebo ne, vždy Vás ráda přivítám ve své střižně na adrese Vítkova 13, Praha 8 – Karlín, pejska ostříhám, otrimuji, ostříhám drápky, no prostě ho upravíme tak, abyste se oba cítili co nejlépe.

Dobrou chuť Vám přeje Dita.


Zdroj citace: http://ekonomika.idnes.cz/kdy-muze-pes-do-restaurace-dcl-/test.aspx?c=2005M100t05B

 

Příbuzná témata: