Hlavní stránka Rady Péče o tlapky

Péče o tlapky

Minule jsme si řekli něco o tom jak stříhat pejskům drápky a dnes je na řadě další část o kterou musíme pečovat a tou jsou tlapky.

Psí tlapky jsou v každodenním kontaktu s různými povrchy, asfalt, dlažba, bahno, v zimě jsou vystaveny nejen mrazu, sněhu, ale také různým posypovým materiálům jako jsou soli a podobně. Tlapky tak mohou snadno popraskat, což je pro našeho čtyřnohého kamaráda hodně bolestivé.

Aby byl pejsek spokojený a dobře se mu běhalo, stačí dodržovat pár základních rad:

  • Před každou zimní procházkou je dobré pejskovi vyčistit tlapky (vlažná voda, mokrý hadr), pak je vysušit a natřít speciálním krémem na tlapky, který vytvoří ochrannou vrstvu a pomáhá tlapku i regenerovat.
    V dnešní době se vyrábí velké množství takovýchto krému, zeptejte se svých známých a kamarádů co používají, nebo si nechte poradit v našem psím salónu při stříhání Vašeho pejska.
    Obecně platí, že krém by měl obsahovat co nejméně vody (např. Indulona obsahuje vody příliš) a vhodné je pokud obsahuje např. včelí vosk. Toto opatření je dobré provádět v průběhu celého roku, i když to nemusí být tak často jako v zimě.
  • Tlapky pravidelně kontrolujte, ideálně po každé delší procházce v zimě, nebo výletu do přírody.
  • Pokud je pejsek při procházce neklidný, pokulhává, nebo si okusuje packu, ihned zkontrolujte, zda si do packy nezarazil nějaký ostrý předmět jako třeba střep, nebo trn.
  • Nezapomeňte prostříhat srst na spodních stranách tlapek mezi polštářky, aby se do ní nezachytávaly kamínky, nečistoty, nebo sněhové boule.

Důležité je, že odměnou za tuto starost Vám bude nejenom zdraví a spokojenost pejska, ale navíc utužujete i důvěru a pomáháte vytvářet dobré vztahy mezi Vámi a psím kamarádem.


Pokud navštívíte náš psí salón Dita na adrese Vítkova 13, Praha 8 – Karlín, postaráme se nejen o to, aby tlapky byly správně ostříhány a vypadaly při tom upraveně, ale ráda Vám poradím i s výběrem vhodného krému pro Vašeho pejska.

Příbuzná témata: