Hlavní stránka Rady Oblečky pro psy

Oblečky pro psy

Uhodily nám mrazy, konečně vytahujeme ze skříní rukavice, čepice, šály a jiné zateplovací náčiní, abychom byli v teple a pohodlí. Ale co naši pejsci?
V článku „Péče o tlapky“ jsme si řekli, jak se máme v mrazu postarat o to, aby se našemu pejskovi dobře chodilo. Ale co jinak, není našim čtyřnohým kamarádům zima?

 

Když jste poprvé potkali na procházce psa, který byl oblečený do podivné maškarády, zřejmě jste si mysleli svoje, možná se divili, klepali na čelo, pochybovali o duševním zdraví pejskova majitele, ale dnes když se pejsek promenáduje v oblečku, už to většině lidí přijde normální, prostě jsme si zvykli.

Jestli oblékání pejsků je nebo není vhodné je na osobním názoru každého člověka, můžeme o tom dlouze debatovat, hádat se, ale pravdou zůstává, že dnešní psi už nejsou to, co bývalo. Tím, že s námi pejsci často bydlí doma v přetopených bytech, jsou přešlechtění a odvyklí drsnému životu v přírodě, ztrácí svou přirozenou schopnost regulovat tělesnou teplotu a s prudkými změnami venkovních teplot se nedokáží vyrovnat. Zdaleka se nemusí jednat jen o krátkosrstá plemena, vždycky je třeba přihlédnout k tomu, v jakém prostředí pes žije, nebo se pohybuje.

Dnešní trh nabízí spoustu možností jak našeho pejska obléct, ale je hlavně na nás, na majitelích, abychom neztratili soudnost a aby obleček plnil hlavně tu funkci ke které je určen a ne aby se z našeho pejska stala jen chodící modelka.

Je třeba dbát o to, aby byl obleček ušit z vhodného materiálu, který ochrání našeho pejska před nepřízní počasí, ať už je to zima, nebo bláto a déšť. Pejsek by se měl v oblečku cítit pohodlně a neměl by být vystresovaný. Vyberte vhodný střih pro Vaše plemeno, zkontrolujte gumy a popruhy jestli někde netlačí, nebo nejsou naopak moc volné.

Pokud jste šikovní a nenajdete v obchodě obleček podle Vašich představ, není problém na internetu najít spoustu střihů pro různá plemena, podle kterých není problém si obleček ušít.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na volbu vhodného „zimního“ střihu, který pomůže pejskovi (nebude rousat chlupy v kalužích, nebo se nebudou na srsti tvořit sněhové koule), ale i nám páníčkům, protože nám usnadní péči o srst našeho kamaráda.

S ušitím oblečku sice moc nepomůžu, ale velmi ráda Vám budu nápomocná se správným ostříháním pejska v mém psím salónu na adrese Vítkova 13, Praha 8 – Karlín.

Příbuzná témata: