Hlavní stránka Rady Se psem ve vlaku

Se psem ve vlaku

Když už si povídáme o cestování s pejskem, na dnešek jsem si pro Vás připravila článeček o cestování s pejskem ve vlaku. Stejně jako u auta i ve vlaku musíme dodržet několik pravidel, ale tentokrát je to jednodušší.

Jak se na cestu připravit?

Nezapomeňte opět na zásobu vody a granulí na dobu přepravy, stejně tak vezměte misku, aby jste ve vlaku nemuseli improvizovat.

Připravte si sáčky a vlhčené ubrousky, to pro případ, že by pejsek potřeboval vykonat potřebu zrovna ve chvíli, kdy prostě není kde vyvenčit.

Nezapomeňte na náhubek a vodítko, které jsou ve vlaku nutností.

Stejně jako u lidí i u pejsků je potřeba dodržet určitou štábní kulturu, takže by měl být pejsek pokud možno vykoupaný, učesaný a zbavený nepříjemných záškodníků, spolucestující budou na Vás hned příjemnější.

Před cestou nechejte pejska pořádně vyvenčit, aby byl v pohodě. Při delších cestách zkuste naplánovat co 2-3 hodiny vyvenčení.

Snažte se být ohleduplní k ostatním cestujícím a uvidíte, že i oni Vás budou respektovat.

 

Teď si dovolím vložit citaci z webu českých drah:

Za přepravu psa, kterého přepravujete beze schrány přímo ve vlaku (v 1. nebo 2. třídě), zaplatíte přepravné ve výši 15 Kč za jeden vlak nebo 30 Kč za jeden den. Příplatek za vlak vyšší kvality se za psa nevybírá, ve všech vlacích je cena stejná. Pes musí mít nasazen bezpečný náhubek a být držen na vodítku nakrátko. Nesmí být přepravován na sedadle.

Přeprava psů, vyjma vodících psů nevidomého držitele průkazu ZTP/P a asistenčních psů, je vyloučena v restauračních vagonech a ve vagonech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let a je omezena v lůžkových a lehátkových vozech.

Vodicí a asistenční psi:

Vodicí pes nevidomého držitele průkazu ZTP/P a asistenční pes se přepravuje bezplatně, nemusí mít nasazen náhubek a nelze jej z přepravy vyloučit ani jeho přepravu odmítnout.

 

Pokud cestujete do zahraničí, tak potřebné informace najdete zase přímo u zdroje na webu ČD.

 

Pokud budete chtít pejska před cestou upravit, ráda jej ostříhám, okoupu, ostříhám drápky, prostě aby byl Váš kamarád i Vy v pohodě. Mou střižnu najdete na adrese Vítkova 13, Praha 8 – Karlín.

 

Příbuzná témata: