Hlavní stránka Rady Pejsci a sluníčko

Pejsci a sluníčko

Tak a opět na nás vykukuje sluníčko. Lidé i příroda ožívají při záplavě nové energie, ale nesmíme zapomínat na to, že sluníčko dokáže být i nebezpečné.

Docela často se mi teď při stříhání pejsků stává, že majitel chce, aby byl jeho pejsek úplně nakrátko, ať už pro obnovu srsti po zimě, nebo kvůli vysokým teplotám. V tom případě ale nesmíme zapomenout na ochranu kůže našeho kamaráda. Stejně jako nám lidem hrozí i pejskům nejen úpal a s ním spojené bolestivé spálení, ale i mnohem horší rakovina kůže.

I psi se mohou na slunci spálit.

Psí pokožka je citlivější než lidská a srst nenabízí ochranu proti slunci všude. Existují plemena, která jsou citlivější na slunce, jako např. kolie nebo šetlandský ovčák (nemají na čenichu kožní barvivo), nebo naháči, nebo může být pejsek citlivější díky výše zmíněnému ostříhání.

Proto je důležité pejsky nevystavovat na delší dobu přímému slunci, zajistit jim dostatek vody a na citlivější místa jako jsou třeba čenich, vnitřní strany a konce uší, břicho a třísla je třeba používat přípravek proti slunci (s ochranným faktorem 15 a více).

Na trhu je dnes velké množství výrobků, včetně krémů, nebo sprejů vyvinutých speciálně pro domácí zvířata a obsahujících jako aktivní složku oxid titaničitý.

V případě potřeby můžete pejska stejně jako v zimě ochránit vhodným oblečkem, tentokrát postačí bavlněné tričko.

Ať už je Váš pejsek malý nebo velký, ať je chlupatý nebo nahatý, nezapomínejte na jeho zdraví, prevence je nejen důležitější, ale i levnější než následná léčba.

Při úpravě srsti Vašeho psa v mém salónu na adrese Vítkova 13, Praha 8 – Karlín, se s Vámi moc ráda podělím o své zkušenosti.

Přeji Vám i pejskům, aby sluníčko přinášelo jen a jen radost.

Dita

 

Příbuzná témata: